The traveller girl

The traveller girl

Egy nap Szingapúrban

2016. október 29. - thetravellergirl

Szingapúr az egyik legkülönlegesebb hely, ahol eddig valaha jártam. Ahogy megérkeztünk a reggeli órákban az egy napos utunkra, azonnal feltűnt a városállam hihetelen modernsége. Figyelemre méltóan jól működik itt minden, hatékony és jól szervezett a társadalmi és a gazdasági élet. Lenyűgöző egyveleget kapunk, ahogy az évszázados hagyományok a modernkori csúcstechnológiával találkoznak. Szingapúr egy multikulturális állam, azaz  kínaiak, malájok, indiaiak és európaiak is lakják, különleges karaktert biztosítva az országnak.

A városállam története a legenda szerint a 8. században kezdődött egy félig hal, félig oroszlán tengeri szörny felbukkanásával. Egy éppen a parton álló maláj hercegre olyan mély benyomást tett a különös szörny, hogy a közeli Temasek, azaz "Tenger melletti hely" elnevezésű halászfalut Szinga Púrának, vagyis Az oroszlán városának keresztelte át. A város címerében ma is szerepel az oroszlán, a bélyegeken az oroszlánszájú vízisárkány, és a Merlion Parkban nyolc méter magas szoborként is megcsodálható.

img_3677.JPG

img_4389.JPG

img_3678.JPG

img_3679.JPG

A repülőteret is érintő metróhálózat (MRT & LRT) hihetetlenül jó kialakítású, felér egy turista látványossággal és könnyedén lehet tájékozódni, mivel angolul is ki van írva minden. A vonaljegy ára az útvonal hosszától és az átszállásoktól függ, melyet az állomásokon található automatákban lehet megvásárolni (csak készpénzt fogad el az automata!). Nekünk a repülőtér és az Esplanade állomás, valamint a Marina Bay és a repülőtér között mindkét vonalon irányonként 2.60 szingapúri dollárba került a vonaljegy fejenként. A metrón azért csúcsidőben elég nagy a tömeg, mivel a legtöbb embernek nincs autója a magas adók és fenntartási költségek miatt. Reggel 7 és 9, valamint délután 16 és este 19 óra között találkozhatunk ezzel, amit úgy koordinálnak, hogy az ajtókhoz sorba kell állni és jó esetben 4-5 szerelvény elhaladása után már fel tud szállni az ember a következő járatra.

Főbb látnivalók:

Raffles Szálloda

Szingapúr alapítójának nevét viseli a város legpatinásabb szállója, amely az Esplanade színház szomszédságában található. A szupermodern színházzal éles kontrasztban álló épületnek már a látványa is visszarepít egy olyan korszakba, amikor elegánsan öltözött angol urak teázgattak a szalonokban. A hófehér épület már kívülről is lenyűgöző. A szálloda árkádjai számos luxus butiknak és étteremnek adnak otthont, de az igazán autentikus gyarmati hangulatot a Long Bar-ban találja meg az ember. 1915-ben itt találták fel a híres Singapore Sling koktélt (ez egy gin alapú, cseresznyés ital, a pohár szélére szúrt friss ananásszal). Itt iszogatta italát egykor például az angolszász irodalom két alakja, Ernest Hemingway, valamint Somerset Maugham.

img_4388.JPG

img_4387.JPG

Singapore Flyer

Londoni mintára 2008-ban készült el Szingapúr városnéző óriáskereke, a Singapore Flyer. A 165 méterre felnyúló kerék a világ legmagasabbja, jó időben látható róla az egész metropolisz, a már Indonéziához tartozó Bintan-sziget, valamint Malajzia határmenti területei is. 33 szingapúri dollárba kerül a belépőjegy és az aljában egy többemeletes szórakoztatóközpont is található.
 img_4391.JPG

img_4394.JPG

Marina Bay Sands

A Marina Bay Sands a világ talán legizgalmasabb szállodaépülete. Amikor először megpillantottam, olyan érzés fogott el, mintha egy másik bolygón lennék. A három, 55 emeletes tornyon egy hatalmas hajó alakú platform nyugszik, 67 méterrel túllógva a mélység fölé. A hatalmas épület otthont ad a világ legnagyobb kaszinótermének, 2561 szállodai szobának, hat különböző stílusú, világhírű séfek által vezetett étteremnek, egy múzeumnak, két lebegni látszó „kristálypavilonnak” (bennük Louis Vuitton és Pangaea Club üzletek), egy műjégpályának, valamint egy elegáns bevásárlóközpontnak is, melyben velencei mintára akár gondolázni is tudunk a mesterségesen megépített csatornákon. A tornyok tetején az 56. emeleten található a 340 méter hosszú Sky Park, egy emelettel feljebb pedig  a világhírű 150 méter hosszú medence, melynek egyik széle a végtelenbe veszni látszik, fantasztikus kilátást kínálva a városra. A medencébe való bejutásnak egyetlen módja, ha szobát foglalsz a szállodában. Ha csak a kilátás érdekel, két további lehetőség van: 23 szingapúri dollárért felmehetsz az 56. emeleten található kilátóba, ahonnan megcsodálhatod a város nappali, vagy éjszakai panorámáját, vagy felmehetsz az egy emelettel feljebb lévő étterembe és bárba, ahol élvezheted a kilátást a medencére is (ott létem alatt azt tapasztaltam, hogy sokan nem tudják, hogy ezzel a jeggyel fel lehet menni az 57. emeletre, mivel nem egyértelmű véleményem szerint, hogy meg lehet kérni a liftnél áldogáló alkalmazottat, hogy a lifttel ne a földszintre, hanem az étteremhez küldjön).

img_4398.JPG

img_4390.JPG

img_3663.JPG

img_3671.JPG

Gardens by the Bay

A Gardens by the Bay egy 101 hektáron elterülő park Szingapúrban, melyet tengertől visszahódított területen építettek fel a Marina Bay Sands szálloda mögött. A park három részből épül fel: Bay South Garden, Bay East Garden és Bay Central Garden. A parkot a fenntartható fejlődés jegyében alakították ki és ökoturisztikai célpontnak szánták. A kert egymilliárd szingapúri dollárból épült fel. A Bay South ad otthont 18 mesterséges, úgynevezett „szuperfának”, ezek 25–50 méter magasak, tizenegy közülük napkollektorral felszerelt. Egyes fák az üvegházak szellőztető-csatornáiként funkcionálnak, vagy az esővizet gyűjtik össze. Két szuperfát skywalk elnevezésű híddal össze is kötöttek. A fák törzsén kúszónövények kapaszkodnak. Este a szuperfák fényárba borulnak, és az ember a parkban sétálva úgy érezheti, mintha egy új világba csöppent volna. A kertben két üvegházban a világ minden tájáról összegyűjtött növényeket, összesen 220.000 példányt lehet megtekinteni, itt a különféle fajoknak szükséges ideális hőmérsékletet és páratartalmat automata módon szabályozza az üvegház.

img_4395.JPG

img_4397.JPG

img_4399.JPG

img_4400.JPG

img_4393.JPG

TIPP: Kuala Lumpurból Szingapúrba vagy fordítva naponta többször üzemeltet járatokat az AirAsia, Jetstar, Malaysia Airlines, Malindo Air, SilkAir, Singapore Airlines, Tigerair irányonként akár már 4.000 Ft-tól/fő, ha az ember kifog egy akciót vagy rugalmas az indulást illetően, így akár egy napra is át tud ugrani az ember, ha ideje engedi! :)

A bejegyzés trackback címe:

https://thetravellergirl.blog.hu/api/trackback/id/tr3711913101

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása